Potápěčské centrum OCEÁN PADI Vás zve na potápěčskou akci - do Mikronésie – ostrovního státečku Palau tvořeného 350 ostrůvky obklopenými jedněmi z nejméně dotčených korálových útesu na světě!! Tato destinace je řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit a kromě korálových útesů, bohatého makroživota i obrovských hejn ryb nabízí jako největší lákadlo setkání se žraloky šedými, černocípími, bělocípími, stříbrocípími, mantami a při troše štěstí i kladivouny či velrybími žraloky. Kromě toho je s cca 60 vraky i jednou z nejlepších vrakových lokalit na světě.
Program
Cena zahrnuje
Cena nezahrnuje
Platby
Nejznámější potápěčské lokality na Palau
German Channel
Umělý kanál vystřílený skrz útes v době německé kolonizace. Tento umělý průliv se během století své existence stal součástí místního ekosystému. Díky němu se potápěči němu zde vznikla čistící stanice Mant velkých. Tu tvoří obrovské korálové bloky u nichž mají potápěči možnost dostat se do těsné blízkosti těchto fascinujících živočichů. Kromě čištění se zde manty rovněž krmí planktonem, přinášeným proudy z kanálu
Blue Conner
Jedna z nejlepších potápěčských světových lokalit!! Obzvláště v období kolem úplňku, kdy jsou nejsilnější proudy jsou zde k vidění obrovská hejna menších druhů ryb, které zde nacházejí bohatý zdroj potravy. Za nimi se pak stahují větší predátoři jako kranasové, tuňáci a žraloci. Během každého ponoru na této lokalitě máte možnost sledovat z těsné blízkosti desítky lovících žraloků útesových a šedých. Viditelnost na této lokalitě dosahuje běžně 50 a více metrů.
New Droff Off
Lokalita s obdobnými podmínkami jako Blue Conner.
Big Drop Off
Opět jeden z TOP ponorů na kolmé stěně spadající do několikasetmetrové hloubky. Tato lokalita je unikátní bohatstvím nejen mořské fauny ale i flóry - tvrdých i měkkých korálů a především obrovských gorgonií. I zde samozřejmě nechybějí žraloci a velká hejna ryb.
Blue Holes
netradiční ponor poblíž Blue Corner v podmořských propastech začínajících těsně pod hladinou a končící v hloubce kolem 45m. Potápěči a podvodní fotografové sem jezdí především obdivovat vrchní část se 4 vstupy do propastí kde strop připomíná strop katedrály a hra světla, stínů i vydechovaných bublin vytváří kouzelné efekty.
Chandelier Cave
Kromě této lokality je na Palau i mnoho dalších míst nabízejících kavernové i jeskynní potápění– Chandelier Cave, Rock Island protkaný jeskyněmi nad i pod vodou, Siaes Tunel, Virgin Blue Hole, Ulong Island,… Spousta jeskynních systémů zde doposud vůbec není prozkoumána a na svoje objevení teprve čeká.
Peleliu island
Vzdálenější ostrov s jedněmi z nejlepších stěn a proudových ponorů na Palau – výborná oblast na pozorování žraloků šedých, útesových a při troše štěstí i kladivounů.
Devilfish city
Další čistící stanice mant s menší frekvencí potápěčů než German channel
Jellyfish Lake
Pěší výlet se šnorchlováním na Jellyfish Lake (medůzové jezero) - světový unikát – jezero uprostřed jednoho z ostrůvků v okolí Palau ve kterém se po jeho oddělení od moře vyvinul za tisíce let jedinečný druh sladkovodních nežahavých medúz. Ty se zde vyskytují v počtech přesahujících tisíce kusů a šnorchlování mezi nimi je jedinečným zážitkem.
Vrakové potápění
Podobně jako v laguně Truck nebo na filipínském Coronu i v oblasti Palau proběhl během 2.světové války v rámci operace Desecrete nálet amerických vzdušných sil na část japonské nákladní flotily a k potopení mnoha lodí. Mezi vrakovými potápěči je tato oblast často neprávem opomíjena i když se zde údajně nachází až 60 vraků včetně několika vraků letadel!! Většina vraků se nachází v blízkosti hlavního městat Coror tudíž poblíž potápěčské báze a potápí se na nich při 2 či 3 ponoru.
Vrak hydroplánu Aichi E13A
Jeden z nejzachovalejších vraků letadel v Mikronésii nacházející se na korálovém svahu v hloubce cca 15m. V době 2.světové války se na Palau nacházely 2 japonské letecké základy hydroplánů a k potopení tohoto došlo pravděpodobně při pokusu o start či přistání.
Vrak stíhačky Zero
/Mitsubishi A6M– hloubka max. 2m. Tento vzhledem k malé hloubce se zde pouze zastavuje na šnorchlování při výjedech na nebo návratu z potápění.
Iro, Sata
Sesterské lodi potopené jen v těsné blízkosti na jednom kotvišti během operace Desecrete. Jedná se o vraky ozbrojených nákladních lodí o výtlaku cca 14 000tun a délka cca 140m. IRO ležící nyní na kýlu v hloubce 8-40m, s palubou v cca 25m, Sata je převrácená proto se na ní potápí méně často.
Royko Maru
Další vrak nákladní lodě na který se dá téměř došnorchlovat z Palau Pacific Resort. Tento vrak nabízí možnosti penetrace některých vnitřních prostor a je bohatě pokryt korály,…
Helmet wreck
Ozbrojená nákladní loď, která dostala svoji přezdívku podle vojenských helem v nákladovém prostoru. Kromě nich přepravovala i motory k japonským stíhačkám Zero a hlavně hlubinné miny.
Teshio Maru
Další japonská nákladní loď s délkou téměř 100m, ležící na boku v hloubce 10-24m. Tento vrak bývá vyhledáván kvůli lepší viditelnosti než na většině ostatních vraků.
USS Perry
Americký křižník potopený po 2.světové válce v oblasti Peleliu Island po najetí na minu, bohužel tento vrak je dostupný jen technickým potápěčům – hloubka cca 80-120m.